Image

راهنمای استفاده از خدمات پس از فروش دیجی‌کالا سرویس

آموزش رجیستری و فعال سازی گوشی در سامانه همتا

برای فعال‌سازی گارانتی دیجی‌کالا سرویس، در ابتدا باید گوشی خود را به روش‌هایی که در ادامه ذکر خواهیم کرد، فعال کنید. پس از فعال‌سازی گوشی، اعتبار گارانتی آن به طور خودکار فعال می‌شود. لازم به ذکر است که تمامی گوشی‌های گارانتی‌شده توسط دیجی‌کالا سرویس، همراه با کد فعال‌سازی برای ثبت گوشی در سامانه همتا به شما تحویل داده می‌شوند. زمان شروع گارانتی موبایل، تاریخ فعال‌سازی آن است، مگر اینکه از تاریخ خرید آن، 6 ماه گذشته باشد. در غیر این صورت، زمان گارانتی حتی اگر فعال‌سازی انجام نشده باشد به طور خودکار آغاز می‌شود، .

روش اول : فعال سازی گوشی از طریق کد دستوری

مرحله اول
آموزش همتا

در این روش کافی است شماره #7777* را با گوشی خریداری‌شده شماره‌گیری کنید و تماس بگیرید

مرحله دوم
آموزش رجیستری

مطابق تصویر در منوی باز شده عدد 2 (فعالسازی) را برای شروع روند فعال سازی گوشی وارد نمایید.

مرحله سوم
آموزش فعال سازی گوشی

IMEI سریال 15 رقمی روی جعبه گوشی می باشد که می توانید با شمارگیری #06#* نیز آن را مشاهده کنید.

مرحله چهارم
نحوه رجیستری گوشی

در این قسمت لازم است شماره ای که قصد فعال سازی گوشی با آن سیم کارت را دارید، وارد نمایید.

مرحله پنجم
آموزش رجیستری موبایل

جهت اطمینان از اینکه شماره سیم کارت وارد شده به طور صحیح وارد شده باشد لازم است مجددا شماره خود را وارد کنید

مرحله ششم
آموزش فعال سازی موبایل

کد فعال سازی همتا را وارد نمایید. کد فعال سازی یک عدد ۶ رقمی می باشد که روی برچسب دیجی‌کالا سرویس درج شده است .

مرحله هفتم
نحوه رجیستری موبایل

بخش پایانی IMEI و شماره سیم کارت وارد شده نشان داده می شود .درصورتی که صحیح می باشد عدد 1 را وارد کنید .

روش دوم : فعال سازی گوشی از طریق سایت همتا hamta.ntsw.ir

روش دوم مراجعه به وب سایت همتا می باشد . می‌توانید با مراجعه به وب‌سایت همتا به آدرس hamta.ntsw.ir و وارد کردن شماره موبایل و دریافت کد امنیتی، وارد این وب‌سایت شده و سپس به کمک کد رجیستری، دستگاه خود را فعال کنید.در صورتی که در سایت همتا ثبت نام انجام نداده اید می‌توانید آموزش ثبت نام در سایت همتا را مشاهده کنید.

مرحله اول
...

ابتدا در سایت همتا ثبت نام خود را انجام دهید. پس از ثبت نام از طریق کد ملی یا شماره همراه ثبت شده در پروفایل در بخش ورود ، وارد پروفایل خود شوید

مرحله دوم
...

در این مرحله از منوی سمت راست گزینه فعال سازی دستگاه سیم کارت خور را انتخاب کنید و در پنجره باز شده، اطلاعات خواسته شده شامل: شماره تلفن همراهی که قصد فعال سازی گوشی با آن را دارید، سریال IMEI گوشی رابدون علامت اضافی (ممیز،خط تیره و...)وارد کنید. (سریال 15 رقمی روی جعبه گوشی می باشد و یا می توانید با شمارگیری #06#* آن را مشاهده کنید) و کد فعال سازی همتا(عدد ۶ رقمی می باشد که روی برچسب گارانتی دیجی‌کالا سرویس درج شده است .) را وارد نمایید.در انتها با انتخاب دکمه “فعال سازی” و تایید اطلاعات، دستگاه شما فعال خواهد شد.

رویه های دیجی‌کالا سرویس

ضمانت

رویه ضمانت دیجی‌کالا سرویس

ضمانت شامل خدمات فنی و تعمیری استاندارد و تامین و تعویض قطعات در دوره گارانتی دستگاه (18 ماه)به صورت رایگان می باشد .

ارسال و دریافت دستگاه جهت سرویس گارانتی رایگان است.

زمان شروع ضمانت (گارانتی) موبایل تاریخ فعال سازی است مگر اینکه 6 ماه از زمان اظهار آن گذشته باشد. گارانتی سایر لوازم دیجیتال، بلافاصله پس از تاریخ خرید دستگاه غعال خواهد شد.

دیجی‌کالا سرویس در دوره ضمانت، مسئولیت هر نوع نقص یا عیب ذاتی که در کالاهای مشمول فروخته شده وجود دارد یا در نتیجه استفاده معمول از کالاهای مشمول بروز نموده رامی پذیرد و نسبت به رفع عیب و ایرادات که مانع استفاده صحیح از کالاهای مشمول شده اقدام می نماید .

در صورت تعدد و فراگیر بودن عیب و یا ایراد در انواع کالاهای عرضه شده ، دیجی‌کالا سرویس نسبت به اعلام فراخوان آن کالا با اطلاع رسانی مناسب ، اقدام و کالاهای دارای ایراد را تعمیر و در غیر اینصورت کالا را تعویض خواهد کرد.

.دیجی‌کالا سرویس موظف است حداکثر دو هفته از زمان پذیرش دستگاه به مشتری سرویس تعمیر بدهد و به ازای هر روزی که به این مدت اضافه شود، چهار روز به مدت گارانتی دستگاه افزوده می شود.

تعهد

رویه تعهدات دیجی‌کالا سرویس

تعهد مجموعه خدمات تعمیر با قطعه و تامین قطعات دستگاه به مدت 3 سال و با دریافت هزینه می باشد .

چنانچه به دلایلی نظیر حوادث غیر قابل پیش بینی ، ورشکستگی ،انحلال شرکت ، انجام تعهدات دیجی‌کالا سرویس ناممکن باشد و ارائه تعهدات به حالت تعلیق درآید به دوره ضمانت افزوده می شود.

قطعات تعویضی و خدمات تعمیری انجام شده در دوره تعهد به مدت 6 ماه ضمانت می گردد. ( همان

مشتری مکلف است در بازه تعیین شده توسط شرکت، برای دریافت کالای خود اقدام نماید. در صورت عدم مراجعه مشتری در بازه تعیین شده، به مدت ٦ ماه به ازای هرروز مبلغ ٥٠ هزارتومن هزینه انبارداری از مشتری دریافت و تحویل تلفن همراه منوط به تسویه این مبلغ خواهد بود. بعد ازمهلت ٦ ماهه، دیجی کالا سرویس اختیار خواهد داشت که مطابق تشخیص خود، تلفن همراه را فروخته و یا از قطعات آن استفاده نماید. مبلغ فروش یا قطعات استفاده شده، در حساب شرکت نگه داری شده و با مراجعه احتمالی مشتری، بعد از کسر هزینه های قانونی به وی پرداخت خواهد شد.Card image cap

موارد زیر منجر به ابطال گارانتی دستگاه خواهد شد

• تعمیرات دستگاه خارج از نمایندگی های رسمی دیجی‌کالا سرویس

• آسیب‌های ناشی از حرارت غیرمعمول، ضربه و یا فشار که موجب ترک، شکستگی و یا تغییر شکل دستگاه می شود، و یا آثاری مشخص بر روی دستگاه بگذارد.

• نصب نرم افزارهای راه انداز سیستم غیر اصل، برنامه های کاربردی، آلودگی به ویروس و Jailbreak/Root که موجب اختلال در کار گوشی گردد.

• بروز هرگونه اشکال فنی ناشی از نفوذ آب، مواد شیمیایی، آتش، نوسانات برق، گرد و غبار شدید، هرگونه دستکاری و تعمیر غیر اصولی توسط افراد متفرقه.

• هر نوع دستکاری، خدشه یا کنده شدن شماره سریال و شماره IMEI (بصورت فیزیکی و یا نرم افزاری)، بطوری که مشخصات گوشی غیر قابل شناسایی باشد، همراه با عدم تطبیق شماره سریال گوشی با شماره مندرج در ضمانت نامه.

• استفاده غیراصولی از دستگاه و عمل نکردن به استانداردهای تعیین شده و دستور العملهای ذکر شده در دفترچه راهنما و سایت دیجی‌کالا سرویس

• ایجاد لکه های سفید، مشکی و یا روشن و خطوط افقی و یا عمودی بر روی صفحه نمایش

• بازیابی رمز عبور Apple ID / Google ID

★ کلیه تعمیرات خارج از گارانتی با هزینه کمتر از 2.000.000 ریال بدون هماهنگی با مشتری انجام خواهد گرفت و مشتری متعهد به پرداخت وجه می باشد.

★ دیجی‌کالا سرویس خود را موظف به ارائه فاکتور مکتوب رسمی با ذکر جزئیات بابت هر سرویس می داند.

★ اعلام حدود هزینه‌ها قبل از آغاز تعمیرات، چه در زمان گارانتی و چه خارج از آن، از شرح وظایف اصلی دیجی‌کالا سرویس در سرتاسر کشور است.

★ کاهش ظرفیت باتری بر اثر استهلاک طبیعی، و یا عدم رعایت دستورالعمل های ارائه شده توسط کارخانه سازنده به عنوان خرابی باتری تلقی نمی شود.

شرایط تعویض دستگاه

اگر طی مدت 2 هفته در دوره ضمانت و 2 ماه در دوره تعهد، دیجی‌کالا سرویس قادر به رفع عیب محصول نباشد، ملزم به ارائه کالای جایگزین می‌باشد. در غیر این صورت، با درخواست مصرف‌کننده نسبت به تعویض محصول با محصولی نو مشابه و یا عودت وجه انجام می‌شود.

ایرادات ذاتی تا سه ماه نیازمند تعویض است و بعد از 3 ماه قابل تعمیر می باشد.

در صورت نیاز به تعویض در دوره تعهد، دوره ضمانت از سالهای استفاده مشتری کسر می گردد و به ازای هر سال 10 درصد به عنوان استهلاک از قیمت روز دستگاه کسر میگردد.

در صورتی که دستگاهی بعد از دوبار تعمیر با ایراد یکسان مشکلش برطرف نشد ، دستگاه تعویض یا به قیمت روز مرجوع وجه می شود.

اگر حین تعمیرات به دستگاه آسیبی وارد شود، دیجی‌کالا سرویس متعهد به جبران خسارت خواهد بود.

تعویض کالا یا استرداد وجه شامل ایرادات غیر اساسی ،غیر ذاتی نمی گردد.

ایراد ذاتی و اساسی به این معناست که از زمان تولید وجود داشته ، مشتری در ایجاد آن ایراد دخیل نباشد و ایراد کارایی دستگاه را مختل کند.

تشخیص استفاده ناصحیحی از کالاهای مشمول به عهده مراجع رسمی ذیصلاح نظیر کارشناسان رسمی دادگستری ، اتحادیه و انجمن تخصصی ذیربط و یا شرکت بازرسی خواهد بود.

بیمه موبایل و سایر لوازم دیجیتال، تا ۹۰ درصد

...

بیمه موبایل و تجهیزات الکترونیکی در دنیای امروز، به عنوان یک حوزه مهم، نقش اساسی در حفاظت از دارایی‌های ارزشمند ما ایفا می‌کند. این نوع بیمه برای پوشش خسارت‌های ناخواسته که ممکن است به دستگاه‌های موبایل، تبلت‌ها، لپ‌تاپ‌ها و دستگاه‌های الکترونیکی وارد شود، اهمیت زیادی دارد. با انتخاب یک بیمه موبایل و تجهیزات الکترونیکی مناسب، می‌توانیم از آسیب‌های ناشی از عوامل مختلف محافظت کرده و به طور کلی اطمینان داشته باشیم که کاربران به راحتی و با آرامش از تکنولوژی‌های پیشرفته استفاده می‌کنند.

اطلاعات تکمیلی را اینجا بخوانید