گارانتی گوشی‌های شیائومی چه مواردی را شامل می‌شود؟

 زمان مطالعه: 5 دقیقه
مرور می‌کنیم که گارانتی گوشی‌های شیائومی چه مواردی را شامل می‌شود.

گوشی‌های هوشمند شیائومی ۱۸ ماه گارانتی دارند و این بدین معناست که در بازه ۱۸ ماهه پس از فعال‌سازی گارانتی، اگر گوشی شما یکی از ایرادهای سخت‌افزاری یا نرم‌افزاری ذکرشده در شرایط گارانتی را پیدا کند، مشکل شما بدون هزینه برطرف می‌شود. در ادامه، مرور می‌کنیم که گارانتی گوشی‌های شیائومی چه مواردی را شامل می‌شود.

 

گارانتی گوشی‌های شیائومی چه مواردی را شامل می‌شود؟

پس از اجرا شدن طرح رجیستری در سال ۱۳۹۶، گارانتی‌های گوشی هم شکل رسمی‌تر و جدی‌تری به خود گرفت. طبق این قانون، همه گوشی‌های واردشده که کد IMEI دارند و می‌توان آن را در سامانه همتا به ثبت رساند، به شکل قانونی وارد شده و قاچاق نیستند؛ بنابراین همه این گوشی‌ها شامل گارانتی هم می‌شوند. این موضوع همه برندهای موجود در بازار ایران، از جمله شیائومی را شامل می‌شود.

 

گارانتی گوشی شیائومی

هنگام خرید گوشی شیائومی از فروشگاه اینترنتی دیجی‌کالا، کارت گارانتی دیجی کالا سرویس به شما داده می‌شود؛ بنابراین اگر بعد از خرید گوشی شیائومی، کالا ایرادی داشت که تحت پوشش گارانتی دیجی کالا سرویس بود، این شرکت موظف است که دستگاه شما را برایتان تعمیر یا تعویض کند. البته مشکل پیش‌آمده برای محصول، نباید توسط خریدار ایجاد شده باشد. از زمان فعال‌سازی گوشی شیائومی خود به مدت ۱۸ ماه ضمانت گارانتی دیجی کالا سرویس را دارید. در صورت بروز ایراد سخت‌افزاری، تا یک ماه هم می‌توانید از خدمات «تعویض گوشی» بهره ببرید.

 

گارانتی شیائومی چه مواردی را پوشش نمی‌دهد؟

مهم‌ترین موضوع در مورد گارانتی گوشی شیائومی این است که بدانید دقیقا چه مواردی شامل گارانتی نمی‌شود. این موضوع در مورد گارانتی دیجی‌کالا سرویس هم وجود دارد. در ادامه، مواردی را که گارانتی گوشی شیائومی پوشش نمی‌دهد، مرور می‌کنیم.

 

خارج ساختن محصول از حالت عادی و هرگونه استفاده، نگه‌داری یا کارکرد ناصحیح؛

به وجود آمدن مشکل در گوشی به دلیل استفاده از لوازم جانبی غیر استاندارد؛

هرگونه اقدام و عملی که موجب ناخوانا شدن شماره IMEI در کارت گارانتی یا جعبه محصول شود و دستکاری شماره سریال دستگاه برای موبایل (IMEI)؛

اثرات ضربه، شکستگی یا تماس با مایعات؛

فلش کردن یا ریست کردن گوشی شیائومی خارج از مرکز خدمات دیجی کالا سرویس؛

فراموشی رمز عبور حساب کاربری گوگل یا حساب کاربری شیائومی و قفل شدن دستگاه؛

خرابی وسایل داخل جعبه گوشی شیائومی از جمله آداپتور، کابل یا هندزفری؛

صدمات ناشی از روت کردن، تغییر منوی ریکاوری، یا تغییر در سیستم عامل دستگاه؛

دستگاه‌هایی که دستکاری شده یا توسط اشخاصی به جز نمایندگان مجاز دیجی کالا سرویس (www.digikala-service.com) تعمیر شوند.

اگرچه موارد و شرایط ابطال گارانتی گوشی شیائومی چندان نامشخص نیست و تقریبا همه این شرایط را می‌دانند، اما از آنجا که تعهد میان شرکت گارانتی و خریدار نیاز به شفاف‌سازی دارد، به بیان این موارد می‌پردازیم. برای مثال، از جمله موارد ابطال گارانتی، مخدوش شدن کد IMEI است. اگر کد IMEI روی کارت گارانتی یا جعبه گوشی به هر دلیلی مخدوش یا ناخوانا شود، گوشی توسط شرکت گارانتی سرویس‌دهی نخواهد شد.

 

یکی دیگر شرایط باطل شدن گارانتی، گم‌شدن جعبه آن است؛ دلیل این موضوع این است که کارشناسان مرکز خدمات دیجی کالا سرویس باید کد IMEI نوشته‌شده روی کارت گارانتی و جعبه گوشی را با یکدیگر مطابقت دهند تا از صحت گارانتی گوشی مطمئن شوند.

 

پایان تاریخ اعتبار گارانتی هم از دیگر شرایطی است که گارانتی را باطل می‌کند. اعتبار گارانتی گوشی شیائومی ۱۸ ماه پس از رجیستر کردن گوشی در سامانه همتا به‌پایان می‌رسد.

 

چگونه گارانتی دیجی کالا سرویس گوشی شیائومی را فعال کنیم؟

برای فعال‌سازی گارانتی دیجی‌کالا سرویس برای گوشی شیائومی خریداری‌شده ابتدا باید گوشی خود را توسط روش‌هایی که در ادامه می‌گوییم فعال کنید. بعد از فعال‌سازی گوشی، اعتبار گارانتی آن هم فعال می‌شود. لازم به ذکر است که همه گوشی‌های شیائومی گارانتی شده توسط دیجی کالا سرویس همراه با کد فعال‌سازی همتا برای رجیستری گوشی عرضه می‌شوند.

 

برای فعال‌سازی گوشی شیائومی خریداری‌شده می‌توانید از روش‌های زیر استفاده کنید:

 

استفاده از کد دستوری #۷۷۷۷*

در این روش کافی است شماره #۷۷۷۷* با گوشی خریداری‌شده شماره‌گیری کنید؛ سپس گزینه «فعال‌سازی دستگاه» را انتخاب کرده و کد IMEI را به‌همراه شماره موبایل و کد رجیستری وارد کنید. درنهایت، پیام کوتاه تائید فعال‌سازی گوشی برای شما ارسال خواهد شد.

اپلیکیشن همتا

برای فعال‌سازی گوشی شیائومی خریداری‌شده می‌توانید اپلیکیشن همتا را دانلود و روی گوشی خود نصب کنید؛ از طریق این اپلیکیشن می‌توانید به‌راحتی گوشی شیائومی خریداری‌شده را به کمک کد  IMEI، شماره موبایل و کد رجیستری فعال کنید.

مراجعه به وب‌سایت رسمی همتا

در نهایت، اگر به هر دلیل نمی‌خواهید از کد دستوری یا اپلیکیشن همتا استفاده کنید، می‌توانید با مراجعه به وب‌سایت همتا به آدرس hamta.ntsw.ir و وارد کردن شماره موبایل و دریافت کد امنیتی، وارد این وب‌سایت شده و سپس به کمک کد رجیستری، دستگاه خود را فعال کنید.

در نهایت، در صورت نیاز به استفاده از خدمات گارانتی دیجی‌کالا سرویس می‌توانید با شماره ۰۲۱۶۱۹۳۰۰۱۰ تماس گرفته یا به یکی از مراکز حضوری دیجی‌کالا سرویس مراجعه کنید. فهرست کامل مراکز حضوری دیجی‌کالا سرویس را می‌توانید در وب‌سایت رسمی این شرکت مشاهده کنید.